Miriam Lachová

| CEO | konzultant |

Cesta sa zjaví až vtedy, keď po nej začnete kráčať.
<Rumi>

Moje motto: Buď pravdivý voči svojmu skutočnému ja a maj odvahu nasledovať svoje túžby – je v tebe omnoho väčší potenciál ako možno vidíš dnes, ale ak budeš nasledovať svoje srdce, tvoj život bude inšpirujúci pre druhých, aby snívali a robili v živote ešte lepšie veci.

Moje pracovné krédo: Prijmi životné výzvy ako drahokamy, ktoré ťa vedia naučiť niečo hodnotné a dať ti krídla letieť ďalej.

Miriam je matka, manželka, leadership koučka a motivátorka, podnikateľka, investičná konzultantka a lektorka. Je majiteľkou spoločnosti Human Dynamic Europe v štyroch krajinách a pôsobí ako dobrovoľník pre klub podnikateľov v Bratislave. Poskytuje poradenstvo korporátnym klientom v oblasti líderstva a manažmentu zmeny či finančné poradenstvo individuálnym klientom. V rámci koučingu sa zameriava najmä na efektívnosť výkonu, osobnostný rozvoj, motiváciu, rozvoj líderstva, komunikácie, krízový manažment, rozvoj talentu a finančný manažment. Konzultuje v anglickom, slovenskom a srbskom jazyku.

„Mám rada prácu s ľuďmi, ktorí majú záujem sa rozvíjať, chcú mať väčšiu motiváciu a lepší výkon alebo chcú nájsť nadšenie v tom, čo robia. Myslím si, že každý z nás má potenciál byť lepší v tom, čo robí, či už je to práca manažéra alebo rola matky či partnerky. Fascinuje ma, akú kapacitu má náš mozog rozvíjať sa a meniť celý život. Stačí byť otvorený k zmene a novým príležitostiam, s dávkou pokory a odvahy. Celý život som bola vedená k tomu, aby som sa nielen učila a napredovala v tom, čo robím, ale naučila sa vnímať aj potreby druhých. Aj preto pomáham ľuďom v núdzi, lebo verím, že priniesť zmenu u jedného človeka znamená zmeniť celý svet.”

Po ukončení University of Central Florida v Orlande v oblasti financií, investícií a medzinárodného biznisu začínala Miriam svoju kariéru ako finančná poradkyňa v Spojených štátoch v spoločnosti Merrill Lynch. Svoje skúsenosti obohatila diplomatickou činnosťou pre Ministerstvo zahraničia Spojených štátov, kde pôsobila naposledy na pozícii Vice konzula. S vyše 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v rôznych krajinách, kontinentoch a na vedúcich pozíciách je jej prístup multikultúrny a kreatívny, so schopnosťou vidieť veci z rôznych perspektív. Má za sebou spektrum praktických skúseností z terénu a rôzne výcviky, ako napr. dlhodobý výcvik ICF (International Coaching Federation), certifikát Business Leadership Coach cez spoločnosť CeveySystems, Leadership certifikát z FranklinCovey, Kritické intervencie pre podporné profesie a iné. V roku 2016 získala titul Master of Business Administration (MBA) v oblasti globálneho manažmentu na City University of Seattle.