Svetlana Sotirova

| psychológ | terapeut |

Svetlana získala bakalársky aj magisterský titul zo psychológie na Univerzite sv. Klimenta Ohridskeho v Sofii. Je trénovanou a certifikovanou psychologičkou a terapeutkou v kognitívno-behaviorálnej psychoterapii a pozitívnej psychoterapii. Ako psychológ pracuje viac ako 20 rokov s dlhoročnými skúsenosťami v Laboratóriu psychológie vo Varne na Inštitúte psychológie na Ministerstve vnútra. Má bohaté skúsenosti s rôznymi témami ako depresia, panické záchvaty, úzkosť, emocionálna nestabilita a závislosti, odlúčenie alebo strata, neistota, stres a iné. Svetlana má skúsenosti s vedením terapeutických skupín, tréningov a workshopov. Od roku 2012 je certifikovanou lektorkou.

Svetlana je jednou zo zakladateliek psychologického centra S.O.V.A. (Suggesting the Opportunity to View the Answers) vo Varne, Bulharsku a od roku 2015 pracuje v centre ako psychologička, psychoterapeutka a konzultantka pre rodiny.

„Ak nemôžeš zmeniť niečo vo svojom živote, zmeň svoj postoj k nemu. Keď sa tvoj svet začína rozpadať, vytvor si ho znovu.“