Blog

 • Vianočný benefičný koncert pre Nadáciu Integra
  26. december 2023

  Human Dynamic partnerov, klientov, kolegov a blízkych si podmanil príbeh 18-ročnej Leily Lacho z jej návštevy sirotincov v Nairobi, ako aj výnimočný vianočný koncert Janais, po ktorom nasledoval raut na podporu projektu detského domova Praise Gate v Keni. Praise Gate je tak o krok bližšie k splneniu sna o prvom bezpečnom bývaní a lepšej budúcnosti pre 80 detí, ktoré by inak trávili detstvo v uliciach Nairobi. Ak by ste sa chceli pridať k nám a podporiť vybudovanie studne alebo elektriny pre deti, môžete tak urbiť tu: Gift of Hope.

 • Ping-pongový turnaj Šoporňa - Štrkovec
  31. október 2023

  Viete, kto nad nami nedávno vyhral v ping-pongovom turnaji? Naši kamaráti z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa Štrkovec! Aj po tretíkrát nás privítali s otvorenou náručou a štedrosťou, porozprávali nám novinky zo svojich dní aj plány na Vianoce. Na ich športový zápal sme však tentokrát nemali - odchádzali sme teda s prehrou na konte, ale zato spokojní a plní radosti, vďaky a krásnych dojmov.

 • Čestné uznanie v kategórií Dobrovoľník v sociálnych službách
  8. september 2023

  V HDE sme počas leta získali ocenenie z kategórie tých, ktoré si ceníme najviac. Bratislavský samosprávny kraj nám venoval Čestné uznanie v kategórií Dobrovoľník v sociálnych službách a to za pravidelnú podporu a činnosť v Centre sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých. Diplom prebrala riaditeľka HDE, Miriam Lachová, a ako vraví, podujatie bolo pre ňu mimoriadnym zážitkom: „Stáť obklopená ľuďmi s rôznym postihnutím a tými, ktorí sa o nich dennodenne s láskou a obrovským srdcom starajú, počúvať ich príbehy, vnímať vzájomnú energiu, navyše v horúčave, v rámci jednoduchého, ale emočne a hodnotovo silného podujatia, bolo pre mňa výnimočným zážitkom, ktorý len prehĺbil pocity vďačnosti, pokory a prirodzenej potreby pomáhať tým zraniteľnejším z nás.“  

 • Návšteva v DSS pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec
  7. august 2023

  Z prvej návštevy v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec sme odchádzali plní emócií a s veľkým sľubom, že sa vrátime. Podarilo sa nám to už tento mesiac, aj s darčekmi a pomôckami pre klientov tohto krásneho zariadenia. Po nadšenom preskúmaní výkresov, skicárov, farbičiek a ďalších kreatívnych potrieb nás vyzvali na turnaj v petangu. Hoci nikto v HDE tíme petang predtým nehral, domáci sa ukázali ako výborní učitelia. Nadchli nás pre hru, vytvorili skvelú atmosféru, nešetrili povzbudzovaním ani dobre miereným a priateľským podpichovaním. Zo srdca ďakujeme za ďalší výnimočný zážitok!

 • Návšteva v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec
  21. jún 2023

  Dojatie, radosť, pocity blízkosti a vďačnosť za bezprostredné prijatie a nové kamarátstva.  Návšteva v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec sa pre náš tím stala výnimočným zážitkom, po ktorom sme odchádzali plní dojmov, emócií a plánov na ďalšiu podporu a budúce stretnutia. Ďakujeme za jedinečné privítanie, milé pohostenie, úprimnosť a možnosť nahliadnuť do fungovania a každodenného života v DSS. Tešíme sa nabudúce!

 • Dobrovoľnícke dni v centre Karola Matulaya
  6. jún 2023

  Minulý týždeň sa v Human Dynamic Europe niesol v znamení dobrovoľníctva. Ruku k dielu sme priložili počas dvoch podujatí v Centre sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých. Na športovom dni sme viedli stanoviská, povzbudzovali účastníkov a odmeňovali ich pečiatkami. Na oslave Medzinárodného dňa detí sme sa ujali úloh ešte kúzelnejších – asistovali sme na nafukovacom hrade a šéfovali stanovisku veľkých mydlových bublín! Tešíme sa, že sme aj tento rok mohli byť súčasťou zmysluplných akcií a ďakujeme za každé milé slovo a úsmev, ktorými sme boli obdarení.

 • Služobná cesta v Prahe
  4. apríl 2023

  Nesmierne sa tešíme, že sa nám počas služobnej cesty v Prahe podarilo vyhradiť priestor na stretnutie s niektorými z našich skvelých pražských kolegov, napriek plným diárom a pracovnému vyťaženiu. Hoci sme na diaľku v kontakte nepretržite, je vždy príjemné a obohacujúce stretnúť sa osobne a pozhovárať o práci, plánoch aj súkromí.

 • Tímové raňajky
  16. marec 2023

  Na tímových raňajkách sme tento mesiac oslavovali hneď niekoľkonásobne. Okrem narodenín či menín sme si pripomenuli a ocenili viacero pracovných úspechov, vrátane úspešne rozbehnutej spolupráce s novým klientom (EAP program pre 8 krajín). Vzájomne si v tíme poďakovať za dosiahnuté ciele, menšie aj tie dlhodobé,  hodnotíme ako perfektnú aktivitu, najmä, keď jej atmosféru podporí výborné jedlo a príjemné rozhovory.

 • Kurz prvej pomoci
  24. február 2023

  Viete podať prvú pomoc? Podľa výskumov si väčšina Slovákov myslí, že áno, prax a testovania však ukazujú opak. O záchrane ľudského života a zmiernení trvalých následkov pritom často rozhoduje prvých pár minút po úraze či rizikovej udalosti. Platí, že aj nedokonalá prvá pomoc je lepšia ako žiadna, ako tím sme sa však rozhodli v tejto (doslova životne dôležitej) oblasti spoločne dovzdelať a svoje zručnosti preveriť počas jednodňového certifikovaného kurzu prvej pomoci. Vedieť vyhodnotiť situáciu, spomaliť krvácanie, privolať pomoc, začať resuscitovať, nebáť sa AED, zvládnuť Heimlichov manéver - to všetko patrí k znalostiam, ktoré považujeme za potrebné trénovať a cibriť nielen z pohľadu krízovej intervencie a psychologickej praxe, ale aj s ohľadom na naše súkromné životy.

 • Strategický Offsite
  30. január 2023

  Boli ste niekedy súčasťou budovania firemnej stratégie alebo ste sa o stratégii len dozvedeli od Vášho vedúceho? Rozmýšľali ste niekedy, ako by bolo prínosné, keby ste aj Vy mohli vyjadriť Váš pohľad na situáciu? V HDE je to iné. Vedenie firmy úprimne zaujíma to, čo si myslia členovia firmy a tiež budovanie vzájomných vzťahov. Tím spoločne aj tento rok nastavoval najdôležitejší cieľ pre najbližších 3-6 mesiacov (Wildly Important Goal), víziu na 2023, benefity, home office, a prinášal nápady na rozvíjanie kompetencií a služieb, aby bol pre klientov stále relevantným a inšpiratívnym partnerom. Zároveň sa tím lepšie spoznal pri príjemných oddychových teambuildingových aktivitách a gastronomických zážitkoch.

 • Workshop Facet5 – Line dance s našim tímom
  11. január 2023

  Ste zorganizovaný a potrebujete k práci tabuľky, ale kolegovia sú zameraní skôr kreatívne  a dávajú si na čas, kým odovzdajú materiály? Vnímate spätnú väzbu citlivo a potrebujete svoj pokoj, alebo ste naopak spoločenský, radi komunikujete a máločo si beriete k srdcu? Aby sme na pracovisku pochopili jeden druhého a vedeli spolu efektívne spolupracovať a komunikovať, dali sme sa do rúk výbornej koučke Petre Holic a pracovali s Facet5 profilmi osobnosti. Facet5 nám ukázal, ako sme odlišní v správaní, motivácii, komunikácii a postojoch, či už v práci alebo osobnom živote. Zároveň sme mali možnosť spoznať jeden druhého navzájom lepšie a hlbšie, čo nám ako dynamickému tímu pomôže fungovať efektívnejšie. Zistili sme, že aj keď veľa z nás pristupuje k výkonu práce inak, spája nás náklonnosť k ľuďom, láska k našej práci a túžba byť jeden pre druhého oporou.

 • Peace to the World 2023
  22. december 2022

  Jeden múdry muž raz povedal, že život môže byť chaotický a náhodný, keď ho prežívame, ale pri spätnom pohľade je všetko oveľa jasnejšie. Tento rok bola naša cesta kľukatá, priniesla rôzne zvraty, úspechy i sklamania. Cez to všetko naďalej rastieme, vytrvalo kráčame vpred, podporujeme tých, ktorí to najviac potrebujú, a tešíme sa so vzácnych chvíľ s rodinou, priateľmi a naším tímom. V Human Dynamic Europe sme veľmi vďační za hodnotné partnerstvo s našimi klientmi a vzájomnú vieru v pomoc druhým prostredníctvom starostlivosti o ich duševné zdravie a vzťahy. Tento rok sme sa v našim tíme rozhodli, že namiesto vianočných darčekov podporíme odborné psychologické poradenstvo pre traumatizované deti v sirotinci Praise Gate na okraji Nairobi a v škole sv. Anny v oblasti Murang v Keni počas celého roku 2023 prostredníctvom nadácie Integra. Peace to the World alebo „Mier celému svetu“ je naším prianím nielen počas nadchádzajúceho vianočného obdobia, ale aj pre rok 2023. Nech je rok 2023 pre Vás a Vašich blízkych pokojný, zmysluplný, plný radostných chvíľ a času pre seba, nových dobrodružstiev a odvahy vykročiť mimo komfortnej zóny, uzdravenia pre bolestivé oblasti vo Vašom živote, aby vnútorne obohatil Vás a Vaše vzťahy.