Blog

 • Naša návšteva 18. ročníka Štrkoveckej Barónky
  10. apríl 2024

  Nedávno sme v HDE dostali milé pozvanie –  naši kamaráti z Domova sociálnych služieb Šoporňa-Štrkovec nás zavolali povzbudzovať ich z publika na 18. ročníku Štrkoveckej Barónky, nádherného podujatia, počas ktorého klienti domovov v Trnavskom kraji súťažia v tanci, speve, v divadelných scénkach či dokonca vo výtvarnom umení. Okrem smiechu, nefalšovanej radosti a pocitu spokojne unavených rúk po hodinách nadšeného tlieskania sme na podujatí získali aj nečakaný darček – maľované obrázky, ktoré dnes už hrdo visia na stenách našej kancelárie. Ďakujeme!

 • Vianočný benefičný koncert pre Nadáciu Integra
  26. december 2023

  Human Dynamic partnerov, klientov, kolegov a blízkych si podmanil príbeh 18-ročnej Leily Lacho z jej návštevy sirotincov v Nairobi, ako aj výnimočný vianočný koncert Janais, po ktorom nasledoval raut na podporu projektu detského domova Praise Gate v Keni. Praise Gate je tak o krok bližšie k splneniu sna o prvom bezpečnom bývaní a lepšej budúcnosti pre 80 detí, ktoré by inak trávili detstvo v uliciach Nairobi. Ak by ste sa chceli pridať k nám a podporiť vybudovanie studne alebo elektriny pre deti, môžete tak urbiť tu: Gift of Hope.

 • Ping-pongový turnaj Šoporňa - Štrkovec
  31. október 2023

  Viete, kto nad nami nedávno vyhral v ping-pongovom turnaji? Naši kamaráti z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa Štrkovec! Aj po tretíkrát nás privítali s otvorenou náručou a štedrosťou, porozprávali nám novinky zo svojich dní aj plány na Vianoce. Na ich športový zápal sme však tentokrát nemali - odchádzali sme teda s prehrou na konte, ale zato spokojní a plní radosti, vďaky a krásnych dojmov.

 • Čestné uznanie v kategórií Dobrovoľník v sociálnych službách
  8. september 2023

  V HDE sme počas leta získali ocenenie z kategórie tých, ktoré si ceníme najviac. Bratislavský samosprávny kraj nám venoval Čestné uznanie v kategórií Dobrovoľník v sociálnych službách a to za pravidelnú podporu a činnosť v Centre sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých. Diplom prebrala riaditeľka HDE, Miriam Lachová, a ako vraví, podujatie bolo pre ňu mimoriadnym zážitkom: „Stáť obklopená ľuďmi s rôznym postihnutím a tými, ktorí sa o nich dennodenne s láskou a obrovským srdcom starajú, počúvať ich príbehy, vnímať vzájomnú energiu, navyše v horúčave, v rámci jednoduchého, ale emočne a hodnotovo silného podujatia, bolo pre mňa výnimočným zážitkom, ktorý len prehĺbil pocity vďačnosti, pokory a prirodzenej potreby pomáhať tým zraniteľnejším z nás.“  

 • Návšteva v DSS pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec
  7. august 2023

  Z prvej návštevy v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec sme odchádzali plní emócií a s veľkým sľubom, že sa vrátime. Podarilo sa nám to už tento mesiac, aj s darčekmi a pomôckami pre klientov tohto krásneho zariadenia. Po nadšenom preskúmaní výkresov, skicárov, farbičiek a ďalších kreatívnych potrieb nás vyzvali na turnaj v petangu. Hoci nikto v HDE tíme petang predtým nehral, domáci sa ukázali ako výborní učitelia. Nadchli nás pre hru, vytvorili skvelú atmosféru, nešetrili povzbudzovaním ani dobre miereným a priateľským podpichovaním. Zo srdca ďakujeme za ďalší výnimočný zážitok!

 • Návšteva v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec
  21. jún 2023

  Dojatie, radosť, pocity blízkosti a vďačnosť za bezprostredné prijatie a nové kamarátstva.  Návšteva v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa - Štrkovec sa pre náš tím stala výnimočným zážitkom, po ktorom sme odchádzali plní dojmov, emócií a plánov na ďalšiu podporu a budúce stretnutia. Ďakujeme za jedinečné privítanie, milé pohostenie, úprimnosť a možnosť nahliadnuť do fungovania a každodenného života v DSS. Tešíme sa nabudúce!

 • Dobrovoľnícke dni v centre Karola Matulaya
  6. jún 2023

  Minulý týždeň sa v Human Dynamic Europe niesol v znamení dobrovoľníctva. Ruku k dielu sme priložili počas dvoch podujatí v Centre sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých. Na športovom dni sme viedli stanoviská, povzbudzovali účastníkov a odmeňovali ich pečiatkami. Na oslave Medzinárodného dňa detí sme sa ujali úloh ešte kúzelnejších – asistovali sme na nafukovacom hrade a šéfovali stanovisku veľkých mydlových bublín! Tešíme sa, že sme aj tento rok mohli byť súčasťou zmysluplných akcií a ďakujeme za každé milé slovo a úsmev, ktorými sme boli obdarení.

 • Služobná cesta v Prahe
  4. apríl 2023

  Nesmierne sa tešíme, že sa nám počas služobnej cesty v Prahe podarilo vyhradiť priestor na stretnutie s niektorými z našich skvelých pražských kolegov, napriek plným diárom a pracovnému vyťaženiu. Hoci sme na diaľku v kontakte nepretržite, je vždy príjemné a obohacujúce stretnúť sa osobne a pozhovárať o práci, plánoch aj súkromí.

 • Tímové raňajky
  16. marec 2023

  Na tímových raňajkách sme tento mesiac oslavovali hneď niekoľkonásobne. Okrem narodenín či menín sme si pripomenuli a ocenili viacero pracovných úspechov, vrátane úspešne rozbehnutej spolupráce s novým klientom (EAP program pre 8 krajín). Vzájomne si v tíme poďakovať za dosiahnuté ciele, menšie aj tie dlhodobé,  hodnotíme ako perfektnú aktivitu, najmä, keď jej atmosféru podporí výborné jedlo a príjemné rozhovory.

 • Kurz prvej pomoci
  24. február 2023

  Viete podať prvú pomoc? Podľa výskumov si väčšina Slovákov myslí, že áno, prax a testovania však ukazujú opak. O záchrane ľudského života a zmiernení trvalých následkov pritom často rozhoduje prvých pár minút po úraze či rizikovej udalosti. Platí, že aj nedokonalá prvá pomoc je lepšia ako žiadna, ako tím sme sa však rozhodli v tejto (doslova životne dôležitej) oblasti spoločne dovzdelať a svoje zručnosti preveriť počas jednodňového certifikovaného kurzu prvej pomoci. Vedieť vyhodnotiť situáciu, spomaliť krvácanie, privolať pomoc, začať resuscitovať, nebáť sa AED, zvládnuť Heimlichov manéver - to všetko patrí k znalostiam, ktoré považujeme za potrebné trénovať a cibriť nielen z pohľadu krízovej intervencie a psychologickej praxe, ale aj s ohľadom na naše súkromné životy.

 • Strategický Offsite
  30. január 2023

  Boli ste niekedy súčasťou budovania firemnej stratégie alebo ste sa o stratégii len dozvedeli od Vášho vedúceho? Rozmýšľali ste niekedy, ako by bolo prínosné, keby ste aj Vy mohli vyjadriť Váš pohľad na situáciu? V HDE je to iné. Vedenie firmy úprimne zaujíma to, čo si myslia členovia firmy a tiež budovanie vzájomných vzťahov. Tím spoločne aj tento rok nastavoval najdôležitejší cieľ pre najbližších 3-6 mesiacov (Wildly Important Goal), víziu na 2023, benefity, home office, a prinášal nápady na rozvíjanie kompetencií a služieb, aby bol pre klientov stále relevantným a inšpiratívnym partnerom. Zároveň sa tím lepšie spoznal pri príjemných oddychových teambuildingových aktivitách a gastronomických zážitkoch.

 • Workshop Facet5 – Line dance s našim tímom
  11. január 2023

  Ste zorganizovaný a potrebujete k práci tabuľky, ale kolegovia sú zameraní skôr kreatívne  a dávajú si na čas, kým odovzdajú materiály? Vnímate spätnú väzbu citlivo a potrebujete svoj pokoj, alebo ste naopak spoločenský, radi komunikujete a máločo si beriete k srdcu? Aby sme na pracovisku pochopili jeden druhého a vedeli spolu efektívne spolupracovať a komunikovať, dali sme sa do rúk výbornej koučke Petre Holic a pracovali s Facet5 profilmi osobnosti. Facet5 nám ukázal, ako sme odlišní v správaní, motivácii, komunikácii a postojoch, či už v práci alebo osobnom živote. Zároveň sme mali možnosť spoznať jeden druhého navzájom lepšie a hlbšie, čo nám ako dynamickému tímu pomôže fungovať efektívnejšie. Zistili sme, že aj keď veľa z nás pristupuje k výkonu práce inak, spája nás náklonnosť k ľuďom, láska k našej práci a túžba byť jeden pre druhého oporou.