Blog

 • Adventné tvorivé dielničky
  1. december 2022

  Voňavú vianočnú atmosféru bolo cítiť už pri príchode do Centra sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, kde podporovatelia, dobrovoľníci, ale aj ľudia z blízkeho okolia strávili celé hodiny v tvorivej atmosfére, či už pri výrobe rôznych vianočných ozdôb, ikebán, pečení perníkov, maľovaní na textil a sklo. Tvorivá vianočná nálada pri zvuku kolied bola nasiaknutú vôňou ihličia, perníkov, výborného punču a klasického chlebíka s masťou a cibuľkou. Tešíme sa, že aj tím HDE mohol byť súčasťou podpory tejto zmysluplnej aktivity, ktorá robí tento svet krajším a hrejivejším.

  „Sila lásky je väčšia, než si vieme vôbec predstaviť.“ PROF. KAROL MATULAY

 • Thanksgiving 2022
  24. november 2022

  On the last Thursday of every November, people in the US celebrate Thanksgiving, a special day that places gratitude at the center of attention. It is meaningful for me because many years ago on this day, my family and I landed in the US during our escape from communism. Every year, we had much to be thankful for and to this day, it is a special time for me when I remember my own journey into adulthood, freedom, challenges, openness, opportunities, hard work and positive outcomes. During the special time of Thanksgiving, people take stock of their lives and reflect upon what they are grateful for. I wish we took more time to count the blessings in our lives and express more thankfulness to each other. I am grateful for peace to walk the streets without sirens, for my husband and my daughter who make me a better person and are my happy place, for my home that gives me safety and refuge, for my team at Human Dynamic Europe that makes me a better leader today than I was yesterday, for my work that gives me a meaningful purpose and challenges me, for my extended family that loves and supports me in my endeavors, for my clients and companies who believe that together can make the world a better place with one person at a time, and for all my friends and acquaintances who enrich me. I am so grateful to have the opportunity to love, live and learn in such a wonderful community of people and to be able to do important work on a daily basis. My hope for you at this Thanksgiving (and Christmas) is that you are surrounded by the people that you love and that you find gratitude at the center of all your celebrations. With gratitude and thankfulness, Miriam

 • Narodeninové a meninové tímové raňajky
  23. november 2022

  Aj v mesiaci november sme mali príležitosť osláviť sviatky našich skvelých kolegov. Pri chutnom jedle sme si užili tímové raňajky a popriali veľa šťastných a zdravých dní našim oslávencom. Vážime si chvíle, ktoré môžeme stráviť spolu, najmä v tomto vyťaženom období. Ešte raz ďakujeme úžasnému tímu a prajeme veľa síl do nasledujúceho obdobia.

 • Nové HDE logo
  14. november 2022

  Po piatich rokoch bol čas na zmenu. Podobne ako keď nosíte tie isté šaty dlhšiu dobu, ktoré síce máte radi, ale príde čas posunúť ich a nájsť si nový obľúbený kúsok. Najali sme profesionálneho grafika, ktorý reflektoval a vnímal HDE firemnú kultúru, víziu a stratégiu, ktorá je plánovaná do budúcna. Veľmi sa nám páči výsledok nového a jednoduchého loga, a dúfame, že aj vám. 

 • Stánok duševného zdravia
  7. november 2022

  Ďakujeme našim klientom za príležitosť byť hodnotnou súčasťou Dní zdravia priamo na pracovisku. V HDE Stánku duševného zdravia majú zamestnanci možnosť testovania v rôznych seba-rozvojových oblastiach a následne konzultovať s poradenským psychológom. Oceňujeme, že si naši klienti vážia zdravie svojich zamestnancov a poskytujú program duševného zdravia (Employee Assistance Program), ktorý sa už v mnohých spoločnostiach stal neoddeliteľnou súčasťou firemnej kultúry.

 • Teambuilding pri dobrom jedle
  7. november 2022

  Keď je toho extrémne veľa, oplatí sa zastaviť a vychutnať si dobré jedlo, aby sme načerpali nielen fyzickú silu, ale aj mentálnu a emocionálnu, v kruhu tých, ktorých máme radi. Sme nesmierne radi, že sme mali príležitosť pri dobrom slovenskom jedle (husacina, lokše a kapusta) spomaliť aj počas vyťaženej jesene spolu s vzácnymi kolegami.

 • (Ne)Vianočný benefičný koncert so skupinou Fragile
  19. október 2022

  Poznáte ten pocit hrdosti a spolupatričnosti, keď ste súčasťou niečoho takého veľkého ako je pomoc ľuďom v núdzi? Presne tento pocit v nás a v našich klientoch zanechal krásny a nezabudnuteľný večer, ktorý sme zažili vďaka nášmu tímu a nadácii Integra v čarovných priestoroch v Starom meste Bratislavy. Sme hrdí na to, že máme to privilégium pomáhať a šíriť dôležitú myšlienku podpory ľuďom, ktorí to potrebujú najviac, ako napríklad podpora detičiek v Afrike alebo ľudia poznačení vojnou na Ukrajine.

  Tento večer bol pre nás dôležitou súčasťou našej práce a naplnil nás vierou a nádejou, že v ľuďoch je stále veľké odhodlanie pomáhať a za to všetkým našim vzácnym hosťom a klientom ĎAKUJEME. Neváhajte byť s nami súčasťou lepšieho sveta: https://integra.darujme.sk/koncerthde/

 • Duševné zdravie
  14. október 2022

  Pre nás v Human Dynamic Europe je starostlivosť o duševné zdravie každodenným poslaním, nielen na Svetový deň duševného zdravia. Vieme, že je dôležité v práci, aj doma, nakoľko sa tieto dve prostredia prelínajú a spolu súvisia.  Je pilierom zdravej spoločnosti a mali by sme ho podporovať vo všetkých aspektoch života. Náš tím je preto zložený z odborníkov na psychickú pohodu a sme vždy nápomocní firmám a ich zamestnancom, aby sme ich podporili a podali im pomocnú ruku. Sme hrdí a vďační našim klientom, ktorí nás v tejto myšlienke nasledujú, a ktorí cítia takú istú prioritu a zodpovednosť voči svojim zamestnancom. Spätnou väzbou sú im spokojní a šťastní zamestnanci, ktorí vnímajú podporu od svojej spoločnosti a vedia, že sú pre nich dôležitou súčasťou firmy.

 • Krízová intervencia
  3. október 2022

  Každý človek sa niekedy v svojom živote ocitne v kríze alebo náročnej životnej situácii, ktorá ho môže trápiť, zneistiť alebo paralyzovať. HDE svojim klientom poskytuje 24/7 krízovú linku pre tých, ktorí to potrebujú. Chceme byť pre našich klientov nápomocní a užitoční, a preto sa neustále vzdelávame aj v tejto oblasti. Praktický nácvik krízovej intervencie prebiehal pod záštitou psychologičky, terapeutky a krízovej odborníčky, Gabriely Pokornej z Dve Kreslá.       

 • Tímové raňajky pre oslávencov
  27. september 2022

  V septembri sme si ako miesto pre naše pravidelné raňajky vybrali priestor reštaurácie MINT v Pradiarni. Aj vďaka gastronomickému zážitku to bol príjemný vstup do nového a náročného týždňa. Radi si užívame spoločný čas, kedy môžeme na chvíľu spomaliť, osláviť narodeniny a meniny kolegov, a dať im najavo, že na nich myslíme a sme tu pre nich. Prajeme Vám Miriam, Janka a Mishel veľa krásnych a radostných dní.  

 • Dobrovoľníctvo v CSS prof. Karola Matulaya
  25. august 2022

  Tí, ktorí pravidelne čítate náš blog viete, že najlepšie teambuildingy sú pre nás tie, kedy môžeme pomáhať druhým. V jeden horúci deň v auguste sme si užili natieranie ihriska pre detičky s autizmom, ktoré sa po prázdninách vrátia do Centra sociálnych služieb Karola Matulaya.

 • Rozlúčkové a narodeninové raňajky
  11. august 2022

  Počas mesiaca júla a augusta sme oslávili narodeniny a meniny a lúčili sme sa s kolegyňami, ktoré sa posúvajú v svojej poradenskej kariére. Zmena je pre rozvoj nevyhnutná a každý rozvoj potenciálu s nadšením podporujeme. Kolegyniam želáme veľa šťastia, úspechov i radosti v ďalšej ceste.